از سوی دبیر دوسالانه ملی دیوارنگاری صورت گرفت:

اعلام جزئیات داوری و جوایز سومین دوسالانه دیوارنگاری شاهدان شهر

دبیر دوسالانه دیوارنگاری شهری، جزئیات نحوه داوری‌ آثار و جوایز سومین دوسالانه دیوارنگاری شاهدان شهر را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، «سیدنظام الدین امامی‌فر» دبیر دوسالانه دیوارنگاری شهری درباره انتخاب و داوری آثار در بخش‌های مختلف گفت: بالغ بر 506 هنرمند برای بخش مسابقه شاهدان شهر، 67 نفر در بخش پژوهشی و 78 هنرمند در بخش مروری بر آثار اعلام حضور کرده‌اند که بعد از اتمام زمان ارسال آثار در بخش مسابقه شاهدان شهر توسط هیات انتخاب، بررسی صورت گرفته و آثار باکیفیت و در چارچوب موضوع دوسالانه سوم در دو بخش استادان و هنرمندان برای عرضه در نمایشگاه آماده‌سازی خواهند شد و داوری نهایی در خلال نمایشگاه انجام خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: راه‌یافتگان در این بخش علاوه بر گواهی حضور و فرصت رقابت بین آثار و اعطای جوایز، مجوز انعقاد قرارداد و دیگر مراحل اجرایی را از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران دریافت خواهند کرد.

به گفته امامی‌فر، در بخش اصلی یا شاهدان شهر، پس از بررسی آثار 3 اثر برگزیده انتخاب می‌شوند که به نفر اول، تندیس دوسالانه و دیپلم افتخار به همراه 10 میلیون تومان، برای نفر دوم، تندیس دوسالانه و دیپلم افتخار به همراه 7 میلیون تومان و به نفر سوم، تندیس دوسالانه و دیپلم افتخار به همراه 5 میلیون تومان اهدا می‌شود.

وی با بیان اینکه آثار ارسالی در بخش مقاله پژوهشی توسط 3 داور متخصص انتخاب می‌شوند، گفت: در بخش مقاله علاوه بر اعطای گواهی شرکت و چاپ مقاله در کتاب مجموعه مقالات سومین دوسالانه به مقالات منتخب و داوری شده، به 3 مقاله منتخب نیز جوایزی اهدا خواهد شد. در این بخش علاوه بر اعطای تندیس دوسالانه و دیپلم افتخار به نفرات اول تا سوم، به ترتیب 7 میلیون تومان، 5 میلیون تومان و 3 میلیون تومان اهدا می‌شود.

دبیر سومین دوسالانه دیوارنگاری شاهدان شهر تاکید کرد: در جهت حمایت از تحقیقات کاربردی با محوریت موضوع سومین دوسالانه، به 10 پایان‌نامه‌ و رساله برتر در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا داوری شده نیز جوایزی اهدا و چاپ یکی از تحقیقات در کتاب فراهم می‌شود. جوایز این بخش نیز برای هر پایان‌نامه، یک میلیون تومان خواهد بود.

وی همچنین اعلام کرد: در بخش مروری بر آثار دیوارنگاری شهری نیز بعد از بررسی توسط اعضای هیات انتخاب و داوری به راه‌یافتگان در این بخش علاوه بر گواهی شرکت، به 10 اثر برتر جوایزی اهدا خواهد شد. به این 10 اثر برگزیده علاوه بر گواهی شرکت مبلغ 2 میلیون تومان اعطا می‌شود.

سومین دوسالانه ملی دیوارنگاری شهری در سه بخش مسابقه شاهدان شهر، بخش پژوهش و مروری بر آثار دیوارنگاری شهری، از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران برگزار می شود. هنرمندان در بخش مسابقه این رویداد هنری با موضوع قرار دادن،آیات، اذکار و روایات اسلامی، رویدادهای زندگی حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری و یاد و خاطره ایثارگران (شهدا و جانبازان) به نقاشی دیوارهای از پیش تعیین شده در شهر تهران می پردازند. علاقمندان جهت دریافت اخبار و اطلاعات بیشتر می‌توانند به آدرس اینترنتی www.zibasazi.ir مراجعه کنند.

 

 

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • مطالعه، بررسی و تهیه ضوابط و دستورالعمل های اجرایی کاربرد رنگ در منظر شهری با توجه به نیاز شهرداری به تحقیقات در حوزه رنگ ‌آمیزی شهری، پروژه مطالعاتی تدوین دستورالعمل‌های اجرایی کاربرد رنگ در منظر…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه