رييس فراکسيون دفاع مقدس مجلس در گفت وگو با فارس:

دوسالانه دیوارنگاری شاهدان شهر مورد حمایت و توجه قوه مقننه است

عضو هیات رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس و رییس فراکسیون دفاع مقدس مجلس شورای اسلامی، گفت: تعامل فراکسیون دفاع مقدس مجلس و شورای شهر برای تقویت کارهای فرهنگی با مضامین دفاع از ارزش های دینی٬ ملی و انقلابی ضروری است.

لاله افتخاری٬ عضو هیات رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس و رییس فراکسیون دفاع مقدس مجلس شورای اسلامی در گفتوگو با خبرنگار تجسمی فارس با اشاره به برگزاری سومین دوسالانه ملی دیوارنگاری شهری گفت: با توجه بهفرارسیدن دهه مبارک فجر برگزاری این دو سالانه بدون شک مورد حمایت و توجه مجلس به خصوص فراکسیون دفاعمقدس قوه مقننه است.

نماینده مردم تهران٬ ری٬ شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: در راستای حمایت از این هنر انقلابی و ابتکار خوب شهرداری تهران انتظار می رود خلاقیت های برجسته در این راستا شناسایی و از آن ها برای نگارگری در سطح شهر استفاده شود.

عضو هیات رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: این ذوق برجسته هنرمندان ما است که بتوانند مفاهیم انقلابی٬ دینی و دفاع مقدس را همراه با نقاشی و تصویر و یادخاطره شهدا به تصویر بکشند.

وی افزود: تصور می کنم باید به قداست و اهمیت مفاهیمی که در تصاویر کشیده می شود توجه داشت و مکان های مناسبی را در سطح شهر در این خصوص انتخاب کرد چرا که حرمت این بزرگان باید در تصاویر و نقطه ای که برای نگارش آن انتخاب می شود رعایت شود.

افتخاری تصریح کرد: ضمن تقدیر از شهردای به خاطر این حرکت خوب و پسندیده انتظار می رود میدان های شهر و دیوارهای میادین مهم و پر تردد بعد از برگزاری این دو سالانه برای نگار گری در اختیار برگزیدگان قرار گیرد.

عضو هیات رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی:در حال حاضر بعضا در و دیوار شهر ما مزین به چهره شهدایی است که به مرور زمان این نقاشی ها کیفیت خود را از دست داده است و صحیح نیست که چهره ملکوتی این شهدا در گذر زمان کیفیت نقاشی خود را از دست بدهد.

رییس فراکسیون دفاع مقدس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: از شهرداری محترم تهران انتظار می رود استعدادهای برجسته این دوسالانه را شناسایی وبرای مرمت این نقاشی ها و بازنگری در آنها و یا حتی نقاشی مجدد اقدام کند.

نمایشگاه سومین دوسالانه ملی دیوارنگاری شهری در سه بخش مسابقه شاهدان شهر٬ بخش پژوهش و مروری بر آثار دیوارنگاری شهری٬ از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران٬ هفته گذشته در فرهنگستان هنر گشایش یافت. همزمان با برپایی این نمایشگاه 100 طرح برگزیده این نمایشگاه روی دیوارهای شهر تهران از سوی هنرمندان نقاشی خواهد شد. علاقمندان جهت دریافت اخبار و اطلاعات بیشتر میتوانند به آدرس اینترنتی www.zibasazi.ir مراجعه کنند

 

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • ارتباط با نشریه: تهران خیابان سید جمال الدین اسدآبادی (یوسف آباد) خیابان هفتم شماره ۲۵ واحد ۵ / تلفن: 70-22421667 (021)
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه