دیوارهای فرسوده شهر میزبان تصاویر شهدا نباشند

سیدمرتضی حسینی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی ایرنا، با بیان اینکه چهره شهدا قداست دارد و باید با کیفیت مناسب روی دیوارهای مناسب به نگارش درآید افزود: هر دیوار فرسوده ای را نباید محل و میزبان چهره شهدا کنیم، چرا که از ارزش اثرگذاری آن کاسته می شود و علاوه بر این باید سبک نقاشی به گونه ای باشد که برای عموم مردم مفاهیم مورد نظر را انتقال دهد.

وی با بیان این که دیوارنگاری شهری با مفاهیم دینی تحقق منویات رهبر انقلاب است، اظهار کرد: دیوارنگاری شهری از سوی هنرمندان برجسته و استفاده از مواد و متریال خوب می تواند تاثیر بالایی در انتقال مفاهیم داشته باشد از این حیث من تصور می کنم دیوار مدارس و حتی برخی مساجد نیز باید برای این موضوع اختصاص یابد.

حسینی با اشاره به برگزاری سومین دوسالانه ملی دیوارنگاری شهری گفت: همان گونه که رهبر معظم انقلاب تاکید کردند؛شهدا سرمایه اصلی انقلاب اسلامی هستند، امروز وظیفه همه ما از جمله قشر هنری است تا با توانمندی های خود یاد و خاطره این عزیزان را زنده نگاه داریم.

وی شهدا را صاحبان اصلی انقلاب توصیف کر و گفت: امام خمینی (ره) با سرمایه ای که از برکت وجود همین شهدا در اختیار داشت، توانست انقلاب اسلامی را به پیروزی برساند.

حسینی در ادامه با بیان این که برگزیدگان این دوسالانه باید مورد حمایت مالی و معنوی قرار گیرند گفت: شهر تهران به عنوان پایتخت باید بتواند الگوی شهرهای دیگر برای اینگونه فعالیت های فرهنگی باشد و از کسانی که می توانند آثار مناسبی بیافرینند برای ادامه همکاری حمایت صورت گیرد.

نمایشگاه سومین دوسالانه ملی دیوارنگاری شهری در سه بخش مسابقه شاهدان شهر، بخش پژوهش و مروری بر آثار دیوارنگاری شهری، از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران، هفته گذشته در فرهنگستان هنر گشایش یافت.

همزمان با برپایی این نمایشگاه 100 طرح برگزیده این نمایشگاه روی دیوارهای شهر تهران از سوی هنرمندان نقاشی خواهد شد.

علاقه مندان برای دریافت اخبار و اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس اینترنتی www.zibasazi.irمراجعه کنند.

 

تبلیغات فرهنگی

آمار و اطلاعات

نگارخانه