دنی دلبِر، معمار منظر و عضو فدارسیون فرانسوی منظر:

تهران پایتختی با فضاهای شهری پویا و زنده است/فکر نمی کردم تهران تا این اندازه زیبا باشد

دنی دلبِر، معمار منظر و عضو فدارسیون فرانسوی منظر با اشاره به اینکه در اولین سفر خود به تهران با شگفتی های زیادی در پایتخت روبرو شده است، گفت: تهران پایتختی با فضاهای شهری پویا و زنده است.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، وی با بیان اینکه عناصر بزرگ منظرشناختی ماننده المان ها و آثار حجمی در شهر تهران خوب جانمایی شده و به خوبی به چشم توریست ها می آید، افزود: تهران از فضای سبز متراکمی برخوردار است که به خوبی از آن نگهداری شده است و این موضوع توانسته جلوه خوبی به تهران بدهد.

دنی دلبِر با تاکید بر اینکه تهران شهر با هویتی است که تا پیش از سفر به آن فکر نمی کردم تا این اندازه زیبا باشد، ادامه داد: در حوزه نور و رنگ هنوز باید اتفاقات تازه ای در تهران بیفتد، البته وقتی شب در تهران حرکت می کنیم، نور و جلوه های نوری به خوبی به چشم می آید اما یک اتفاق اشتباهی که در تهران رخ داده است این است که تهران بیش از اندازه در برخی از جاها پر نور است.

وی با اشاره به اینکه نور و رنگ در شب باید چیزی فراتر از آنچه که در روز میبینم را به چشم گردشگر بیاورد، افزود: اتفاقی که در تهران بخصوص در شب رخ داده است نوعی نورافشانی است.

"استاد مدرسه ملی عالی معماری و منظر لیل" با بیان اینکه تهران شهر با هویتی است که این نکته در بیشتر فضاهای شهری آن و حتی رفتار شهروندان به خوبی دیده می شود، گفت: من اولین بار است که به تهران سفر کرده ام و شنیده بودم تهران شهر مدرن بی آب و علفی است اما با مشاهده آن متوجه شدم اتفاق تهران شهر پویایی است که این پویایی با کارهایی که در فضاهای شهری و رفتار شهروندی رویداده است، به خوبی قابل مشاهده و لمس است.

وی در پاسخ به این سوال که تهران شهر زیبایی است یا نه؟ گفت: شهروندان تهرانی در بیشتر فضاهای شهری حضور داشته و در عین حال با هم تعامل خوبی دارند که این موضوع نشان دهنده رفتار اجتماعی متراکم شهروندان است و تهران را بیش از آن چیزی که فکر کنیم زیبا کرده است.

به گفته این استاد دانشگاه این پویایی و رفتار اجتماعی پر هیاهویی شهروندان باعث شده است تا شهر سرزنده و شاداب به نظر برسد این درحالی است که شاید ما تا این اندازه تراکم رفتار اجتماعی را در شهرهای اروپایی نبینیم.

دنی دلبِر، معمار منظر و عضو فدارسیون فرانسوی منظر معتقد است مدیریت شهری در اداره فضاهای شهری آزادی عملی خوبی به شهروندان داده است و این می تواند برای اداره پایتخت یک کشور به عنوان یک پایتخت امتیاز خوبی محسوب شود.


تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه