.:کتاب "آبنما، فواره، منظر (آب و طراحی از رنسانس تا کنون)"

عنوان اصلی: Fountains Splash & Spectacle

نویسنده: مریلین سیمز

انتشارات: موسسه اسمیتسونیان

سال چاپ : 1998


این کتاب، یک مجموعه مصور تاریخی از طراحی آبنما است که به مناسبت برگزاری جشنواره ای با همین موضوع در موزه ی ملی طراحی در نیویورک تالیف و منتشر شد. کتاب در هشت فصل بر اساس رویکردهای مختلف طراحی در طول تاریخ طبقه بندی شده و این رویکردها از زوایای متفاوت مورد بررسی قرار گرفته اند. منابع و اطلاعات ارزشمند زیادی در این کتاب ارائه شده اند و عکاسی و اسکیس ها از کیفیت بالایی برخوردارند.

این کتاب اطلاعات گسترده ای از آبگذر های رنسانس گرفته تا فواره های عظیمی که آغاز قرن بیست و یک را به رخ می کشند، جمع آوری کرده و تاریخچه و توسعه ی آنهارا شرح می دهد. دسته بندی های ارائه شده از بعد زیبایی شناسی و کاربردی که توسط نویسنده انجام شده است کاربری های متفاوت آبنماها را نشان می دهد.

فصل اول به ظهور آبنماها و کاربری های اولیه آنها می پردازد. در هفت فصل بعدی کاربری های اصلی آبنماها مانند کاربرد در فضاهای تفریحی، کاربرد در المانهای شهری و یادمانی، کاربرد در المان های تبلیغاتی و غیره شرح داده شده اند.

توضیحات مفصلی نیز در مورد آبنماهای مشهور دنیا و طراحی آنها در هر بخش ارئه شده است.

تصاویر برخی صفحات کتاب در زیر آمده اند. لازم به ذکر است که این کتاب در کتابخانه سازمان زیباسازی به آدرس خ ولی عصر . بالاتر از میدان ونک . خ دامن افشار . پ 55 . طبقه ششم ، برای مطالعه و استفاده ی علاقمندان و پژوهشگران موجود است.


زمان آخرین ویرایش: سه شنبه, 05 ارديبهشت 1391 12:56

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نام کتاب: مجموعه کتاب های آموزش عمومی زیباسازی شهری ناشر: موسسه نشر شهر تهیه شده در معاونت فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران شمارگان: 3000 نسخه نوبت و سال انتشار: چاپ اول 1391…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه