.:کتاب «طراحی تجهیزات و مبلمان فضای شهری»

نویسنده: غلامرضا مقصودی

در طراحی شهری کوشش شهرسازان و معماران همواره برای خلق فضاهای مطلوب و سودمند برای استفاده بهتر انسان‌ها بوده‌است که برای رسیدن به این هدف، اطلاع از نحوه‌ی برخورد و رفتار انسان در درون این فضاها بسیار اهمیت  دارد.

مبلمان شهری، تجهیزات فضاهای عمومی (کیوسک تلفن، ایستگاه تلفن، آب‌نما ...) همه عواملی هستند که قادرند با طراحی دقیق و مطلوب فضایی دلچسب و آرام را برای بیننده فراهم کنند.

طراحی مبلمان شهری به ویژه نیمکت و صندلی، تجهیزات فضاهای عمومی، تابلو راهنمایی و روشنایی و سطل زباله همچنین معرفی طرح‌های مختلف این موضوعات از جمله مسایلی است که در کتاب "طراحی تجهیزات و مبلمان فضای شهری" به تفصیل مورد بررسی قرار گرفته است.

این کتاب نوشته غلامرضا مقصودی است که در 143 صفحه به رشته تحریر درآمده است.

نویسنده این کتاب با توجه به مشکلات وسایل مربوط به مبلمان شهری، با تشریح برخی معایب موجود در مبلمان‌های شهری با ارایه راهکارهای جدید با طراحی جدید نسبت به رفع این عیوب پیشنهاداتی ارایه می‌کند.

کتاب "طراحی تجهیزات و مبلمان فضای شهری" در سال 1386 توسط انتشارات شهیدی به چاپ رسیده‌است.علاقه‌مندان می‌توانند برای استفاده از این کتاب به کتابخانه سازمان زیباسازی مراجعه کنند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • خیابان ایران‌زمین، بلوار اندرزگو، کمی بالاتر از میدان کاج و چند جای دیگر. ماجرا ساده بود: انتخاب یک مسیر مشخص،چرخیدن چندباره به دور همان مسیر در میان انبوه ماشین‌هایی که به همین منظور آمده بودند.…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه