معاون امور مناطق سازمان زیباسازی شهر تهران:

جشنواره شمعدونی اشاعه دهنده فرهنگ زیبایی به شهروندان است

معاون امور مناطق سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: جشنواره شمعدونی اشاعه دهنده فرهنگ تبدیل تهران به شهری زیبا با یادآوری وظایف شهروندان در این زمینه است.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران: لاله کاظمی با بیان این مطلب افزود: در قالب برگزاری جشنواره شمعدونی در نظر داریم تا نگاه شهروندان را نسبت به بهبود وضعیت نمای ساختمان هایی که در آن زندگی می کنند، حساس تر کنیم. البته در این رابطه سازمان زیبا سازی شهر تهران در بخش نماهای عمومی اقدام به پیرایش جداره و کف میادین و خیابان های اصلی شهر کرده است.
وی با اشاره به تولید کلیپ های آموزشی برای بهبود وضعیت نماهای شهر و انتشار آن در شبکه های مجازی ادامه داد: در این رابطه سعی کردیم تا نظر هنرمندان را در خصوص توجه به زیبایی شهر به شهروندان منتقل کنیم به همین دلیل کلیپ هایی در این زمینه تولید شده که در تمامی شبکه های مجازی و اینستاگرام سازمان زیباسازی منتشر شده است.
معاون سازمان زیباسازی شهر تهران بیان کرد: هدف ما اشاعه فرهنگ زیبایی در شهر است. اینکه واقعا مردم به شهر خودشان با توجه به نمای خانه های خود توجه کنند.
وی با اشاره به اینکه در سال های گذشته شهروندان مناطق شمالی تهران بیشتر تمایل به شرکت در جشنواره پلاک طلایی و پلاک بهاری داشتند، یادآور شد: امسال در نظر داریم تا شهروندان ساکن در مناطق جنوبی را تشویق به شرکت در این جشنواره و بهبود وضعیت نمای ساختمان ها کنیم.
کاظمی در ادامه با تاکید بر اینکه در حال حاضر نصب کولر یکی از عواملی است که باعث نازیبا شدن نمای ساختمان ها در تهران شده است، یادآور شد: در نظر داریم تا در قالب ارائه آموزش هایی به شهروندان یاد بدهیم که چگونه می توانند با اندکی تغییر نمای خانه خود را زیبا کنند.
وی در پاسخ به این سوال که آیا الزامی در خصوص بهبود وضعیت نمای ساختمان های نازیبا از سوی مالکان و شهروندان وجود دارد، یا خیر؛ تاکید کرد: متاسفانه در این زمینه قانون خاصی وجود ندارد و برای انجام این کار نیاز به مصوبه مجلس داریم. از سوی دیگر پرداخت به موضوع نمای ساختمان ها بر عهده معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران است و سازمان زیبا سازی تنها در خصوص سیما و منظر شهری می تواند ورود کند.
به گفته معاون امور مناطق سازمان زیبا سازی شهر تهران؛ در حال حاضر خانه های متروکه که در برخی از محله های پایتخت قرار دارند، باعث شده تا چهره شهر را نازیبا کنند و به همین دلیل برای جلب مشارکت مالکان این املاک لازم است تا قانونی آنها را مجاب به بهبود نمای ساختمان هایشان کند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • کارفرما: معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سازمان زیباسازی مشاور: شرکت طراحان نورپردازان ایده مطالعه شهرسازی از دوران گذشته، به ویژه شهرسازی در ایران بعد از اسلام، گویای آن است که همواره میدان مانند دیگر عناصر موثر…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه