سومین جلسه کارگروه تخصصی زیباسازی برگزار شد

سومین جلسه کارگروه تخصصی زیباسازی با موضوع رنگ آمیزی جداول باحضور مهندس اصغر عطایی " مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران"، دکتر برزین ضرغامی " مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران"، مهندس لاله کاظمی "معاون هماهنگی امور مناطق سازمان زیباسازی" و اعضای این کارگروه تخصصی برگزار شد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، دکتر ضرغامی با اشاره به تهیه و ابلاغ شیوه نامه رنگ از سوی سازمان زیباسازی، گفت: شیوه نامه رنگی که تهیه و ابلاغ شده باید از سوی مناطق 22 گانه شهرداری تهران در رنگ آمیزی های المان های مختلف شهر رعایت شود تا ناآرامی های رنگی در شهر از بین برود.
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با بیان اینکه لازم نیست برخی از المان های شهری رنگ آمیزی شوند، ادامه داد: بهتر است المان هایی رنگ شوند که رنگ آمیزی آنها ضرورت داشته و در واقع مواردی باشند که به عنوان الگو در شهر دیده شوند. مانند کافوهای برق، پایه های چراغ های برق و برخی سازه های تبلیغاتی.
وی همچنین افزود: در حال حاضر برای رنگ آمیزی المان های مختلف شهری به یک استاندارد واحد رسیده ایم و سعی داریم برای رنگ آمیزی جداول نیز به یک استاندارد واحد برسیم.
در ادامه این جلسه، مهندس اصغر عطایی "مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران" با حمایت از شیوه نامه رنگ تهیه شده از سوی سازمان زیباسازی، گفت: این برای اولین بار است که به این شکل سازمان زیباسازی شهر تهران ارتباطی موثر با مناطق 22 گانه برقرار کرده و از صاحب نظران، متخصصان و کارشناسان صاحب نظر در موضوعات تخصصی رنگ استفاده کرده است.
وی ادامه داد: باید اعتماد و تعامل دوطرفه بین همکاران در مناطق 22 گانه شهرداری و مدیران به وجود بیاید تا شیوه نامه تهیه شده به بهترین شکل ممکن انجام شود.
مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران همچنین با تاکید بر اینکه الزام برای انجام شیوه نامه رنگ می تواند معیاری برای ارزیابی عملکرد مناطق باشد، گفت: این شیوه نامه کاری علمی و تخصصی است و باید همه مناطق شهرداری با استناد به آن فعالیت های خود را در حوزه رنگ آمیزی در شهر انجام دهند چراکه این شیوه نامه می تواند ملاکی برای ارزیابی عملکرد آنها باشد.
وی همچنین در خصوص رنگ آمیزی جداول ادامه داد: به نظرم بهتر است نحوه رنگ آمیزی جداول با استناد به شیوه نامه رنگ به مناطق سپرده شود تا آنها براساس شرایط و جداول موجود در منطقه نسبت به رنگ کردن آنها تصمیم بگیرند.
در پایان این جلسه، حاضران در جلسه با بیان مشکلات موجود در حوزه رنگ آمیزی به ویژه در خصوص رنگ آمیزی جداول سطح شهر به بحث و تبادل نظر در این خصوص پرداختند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه