به همت سازمان زیباسازی؛

پنجمین نشست پهنه فرهنگی و هنری رودکی برگزار می‌شود

پهنه فرهنگی و هنری رودکی یکی از بزرگترین و چالش برانگیزترین پروژه‌های شهری است که از سوی سازمان زیباسازی شهرداری تهران برنامه ریزی شده و مورد توجه هنرمندان و اصحاب فرهنگی کشور قرار گرفته است.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، تاکنون با برگزاری چهار نشست تخصصی ابعاد مختلف این پروژه عظیم فرهنگی شهری پایتخت با حضور هنرمندان، متخصصان امور شهری، شهرسازان، مدیران و مسوولان شهری مورد بررسی قرار گرفته و این افراد دغدغه‌ها و نقطه نظراتشان را درباره این پروژه بیان کرده‌اند.
بر همین اساس پنجمین نشست تخصصی پهنه فرهنگی و هنری رودکی با عنوان «اقتصاد فرهنگ مبنا» روز چهارشنبه در محل سازمان زیباسازی شهرداری تهران برگزار خواهد شد.
در این نشست شاهین چگینی، رئیس هیات مدیره انجمن صنفی تماشاخانه‌های تهران، داوود نامور، موسس و مدیر مجموعه عمارت نوفل لوشاتو، پریا شوافرد، مدیر و موسس مجموعه فرهنگی و هنری توتک و مهدی علی نژاد موسس و مدیر خانه نمایش مهرگان حضور خواهند داشت.
پهنه فرهنگی و هنری رودکی در محدوده قدیمی‌شهر واقع شده و از شمال به خیابان انقلاب، جنوب به نوفل لوشاتو، شرق به حافظ و غرب به خیابان ولیعصر می‌رسد. قرار است در تهران چهار راسته موسیقی، کتاب، صنایع‌دستی و نمایش نیز به‌وجود بیاید. دلیل اهمیت پهنه رودکی وجود تعدادی نقاط شاخص فرهنگی و اجتماعی و 35 بنای تاریخی است.
تالار حافظ، تالار وحدت، بوستان ارفع، بیمارستان مروستی، دانشگاه علوم قضایی، کوچه لولاگر، کافه اپرا، خانه ارامنه، انجمن خوشنویسان ایران، سازمان اوقاف و امور خیریه، پارک دانشجو، تئاتر شهر، موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه، سفارتخانه‌های موجود در پهنه رودکی و تئاتر شهرزاد بخشی از اماکن فرهنگی و تاریخی در این پهنه هستند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • مجموعه  مقالات به کوشش:  مرکز پژوهشی هنر، معماری و شهرسازی نظر سال چاپ:  1392رشـد مباحـث مربـوط به پیاده روی و پیاده راه هـا و توجه به عابر پیاده به عنوان سرمایه شهر و شکل گیری…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه