به همت سازمان زیباسازی شهر تهران؛

مراسم اختتامیه دوره آموزش شهروندی کودکان برگزار شد

مراسم اختتامیه بخش دختران دوره آموزش شهروندی مقطع اول دبستان با عنوان " خانه زیبای من - شهر من " در یکی از مدارس تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، این سازمان با هدف آموزش شهروندی، مفاهیم زیباسازی را در قالب کارگاه و نمایش به کودکان اول دبستان آموزش داد.

"آناهیتا غنی زاده " کارگردان، مدرس و پژوهشگر حوزه تئاتر کودک و نوجوان با بیان اینکه این پروژه تفاهم نامه ای بین سازمان زیباسازی شهر تهران، آموزش و پرورش و گروه هنری است، گفت: در این دوره آموزشی به چهار ویژگی شخصیتی کودکان مانند؛ تمرکز، خلاقیت، اعتماد به نفس و گروه پذیری پرداختیم.

وی با تاکید بر اینکه کودکان سرمایه ها و آینده سازان جامعه هستند و همه ارگان ها باید از چنین پروژه هایی حمایت کنند، افزود: این پروژه ها باید استمرار داشته باشند و در مدارس دیگر نیز اجرا شوند چرا که آموختن در کودکی ماندگاری و اثر بیشتری خواهد داشت و اگر استمرار نداشته باشد این مقدار کم آموزش به شکل یک خاطره در ذهن کودکان باقی خواهد ماند.

"بارانی" معاون آموزش ابتدایی منطقه 12 با بیان اینکه آموزش این رده سنی می تواند نتیجه دلخواه به همراه داشته باشد، گفت: مفاهیمی مانند؛ صلح، همزیستی، احترام و امثال این ها ارزش های انسانی به حساب می آیند و آموزش صحیح این مفاهیم به کودکان از مهارت های زندگی است.

وی همکاری بین سازمان زیباسازی و آموزش و پرورش را با توجه به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، مثبت ارزیابی کرد.

"جواد زاده" معاون پرورشی منطقه 12 نیز با اشاره به اینکه کودکان فطرت پاکی دارند و باید به درستی آموزش ببینند تا بتوانند به ساختن جامعه سالم در آینده کمک کنند، گفت: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش از اسنادی است که بر رشد و بالندگی دانش آموزان در ساحت هنری و تربیت بدنی تاکید دارد.

به گفته جواد زاده، آموزش صحیح کودکان به همدلی و همزبانی بین همه افرادی که نقش مربی را برای کودکان دارند، نیاز دارد. یکی از این ارگان ها سازمان زیباسازی شهر تهران است که با همکاری آموزش و پرورش نقش مربی را در آموزش فرزندانمان ایفا می کند.

در این مراسم 30 دانش آموز در سه گروه 10 نفره دو کتاب قصه را با عناوین "کلاغ آوازه خوان" نوشته جعفر ابراهیمی و " خانه ای برای خرس کوچولو" اثر کارن گونتورپ که حاوی مطالب آموزش شهروندی در قالب قصه بود را به شکل نمایش اجرا کردند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه