آشنایی با مفاهیم زیباسازی - وسایل ورزشی و بدنسازی

هدف: توسعه فرهنگ ورزش، و سلامت و نشاط در جامعه/ در دسترس بودن ابزار ورزش رایگان و سالم برای همگان/

بیش از یک دهه است که در شهرهای مختلف جهان از دستگاههای بدنسازی عمومی برای سالم سازی و نشاط جسمانی شهروندان استفاده میگردد. مردم میتوانند بصورت رایگان در پارکهای شهری به این وسایل دسترسی داشته باشند و با راهنمایی کارشناس ورزش، به تمرینات مختلف و متنوع بدنسازی بپردازند.

با ساخت و نصب وسایل ورزشی و بدنسازی در بوستانهای شهری، تجهیزات و سیستمهایی جهت انجام حرکات ورزشی در سطح آماتور و ابتدایی برای استفاده عموم مردم بوجود می‌آید. مزیت این دستگاهها در سادگی استفاده و همچنین بهره گیری از حرکات ورزشی بکمک وزن بدن در هنگام ورزش با دستگاه میباشد.

وسایل ورزشی میتواند بصورت گروههای چند تایی در یک مجموعه ترکیبی پیشنهاد داده شود. مزیت آن، استحکام بیشتر اسکلت سازه، نصب بدون فونداسیون و پی ریزی، قابلیت جابجایی، و طول عمر و دوام بالای آنها همراه با استفاده چندین کاربر باهم میباشد. برای طراحی و ساخت چنین تجهیزاتی توصیه میشود که حتما از امکانات و متخصصین داخلی بهره گرفته شود، زیرا استفاده کنندگان ایرانی با توجه به شرایط محیطی، ابعاد بدنی، و فرهنگ استفاده، نیازهای خاصی دارند که میبایستی در فرآیند طراحی و شکل گیری به آن توجه شود.

در سالهای گذشته، بسیاری از مراحل عملیاتی برای بهسازی و مقاوم سازی این تجهیزات صورت گرفته و در حال حاضر، مطالعات گسترده ای جهت ساخت این تجهیزات برای معلولین، سالمندان و حتی کودکان در دست اقدام است.

این فعالیت میبایستی بصورت یک طرح جامع و ملی مورد بازبینی تخصصی قرار گیرد تا به تکامل برسد. بنابراین برای ساخت و سازدستگاه ها، شرکتهاو متخصصینی مورد نیاز هستند که به اصول ورزش خصوصـــا بدنسازی آشنایی دارند و دارای واحد طراحی و مهندسی بوده و توانایی اصلاح و بهسازی حرکات ورزشی با دستــگاه را داشته باشند. اطلاع رسانی و آموزش ، از بخشهای مهم این طرح سلامت است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • بخش اعظمی از درک شهروندان از شهر به واسطه ی فضاها صورت می گیرد لذا طراحان می کوشند ضمن برآوردن نیازهای اصلی شهروندان به تصورات آنها نیز شکل دهند. شهر باید محیطی کارا و در…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه