برج آزادی نماد تهران است

در جلسه مشترک مدیران شهری و مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر احیای برج آزادی به عنوان نماد تهران و سرمایه اجتماعی پایتخت تاکید شد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران در جلسه مشترک مدیران شهری و مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که ظهر امروز با حضور سیدمحمد مجتبی حسینی معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران؛ سید علی مفاخریان شهردار منطقه ۹؛ علی اکبر صفی پور مدیرعامل بنیاد رودکی و مدیران شهری و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر گزار شد؛ بر احیای برج آزادی به عنوان نماد شهر تهران و سرمایه ی اجتماعی پایتخت تاکید شد.
در ابتدای جلسه سید علی مفاخریان شهردار منطقه ۹ ضمن بیان فرصت ها و محدودیت های مرتبط با مجموعه میدان و برج آزادی گفت : مدیریت شهری همه تلاش خود را برای احیای میدان و برج آزادی به خدمت گرفته است و از آنجا که این محدوده جغرافیایی در مرز مشترک مناطق ۲ و ۹ است؛ لذا می بایست تمامی جوانب از جمله محدودیت های ترافیکی این مرکز مواصلاتی غرب پایتخت لحاظ شود و مرمت های عمرانی به گونه ای انجام شود که به بافت تاریخی آن صدمه ای وارد نشود.
در ادامه برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران برج آزادی را به عنوان یکی از سرمایه های فرهنگی وهنری شهر تهران معرفی کرد و افزود: میدان و برج آزادی به عنوان یکی از خواستگاه های گردشگری پایتخت است که هر یک از شهروندان با این مجموعه خاطره دارند و یکی از سرمایه های اجتماعی پایتخت است که هرساله در مناسبت های مختلف از جمله ایام الله دهه فجر و نوروز میزبان حضور اقشار مختلف مردم به منظور تجدید خاطره و گذران اوقات فراغت می باشد؛ که می بایست محدودیت های کالبدی را مرتفع کرده و فرصت های این مجموعه تقویت شود تا بهره مندی شهروندان به حداکثر میزان خود برسد.
سپس سید محمد مجتبی حسینی معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه برج آزادی نشانه شهر تهران است گفت: این مجموعه سرمایه ای برای پایتخت است و باید از منظر مَدَنیت پروری به آن نگاه شود.
وی گفت: باید با هم افزایی دستگاه های مرتبط؛ اقدامات و فعالیت ها در مجموعه میدان و برج آزادی به گونه ای برنامه ریزی شود که انسان و رفاه شهروندی و فرهنگ در اولویت باشد تا مخاطب نسبت به بهره مندی از این مجموعه ترغیب شود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • حیات شبانه تهران چالش‌هایی را پیش‌ روی مدیران شهری قرار داده است. چالش‌هایی که گاه موجب نادیده گرفتن این نیاز طبیعی ساکنان کلانشهری چون تهران می‌شود. شب‌های تهران چه جایگاهی در نگاه مدیریت شهری دارد؟…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه