شهریار آریافر هنرمند نقاش:

مردم از دیدن رنگ‌ها نشاط می‌گیرند

یک هنرمند و متخصص هنرهای شهری، گفت: اجرای پروژه‌های نقاشی و تصویرگری در شهر با استفاده از رنگ‌های شاد و متنوع باعث بازخوردهای مثبت از سوی مردم شده و به آنها نشاط می‌بخشد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، شهریار آریافر با بیان این مطلب افزود: اسم اثری که در مسیر جنوب به شمال بزرگراه یادگار امام، حدفاصل خیابان زنجان تا تیموری اجرا شد «طراحی رنگ» است. این اثر در ادامه سیاست‌های دکتر حناچی شهردار تهران مبنی بر بکارگیری رنگ در شهر اجرا شد تا نقاشی‌های دیواری به سمت رنگ‌های شاد بروند و در بخشیدن روحیه شاد به مردم تاثیر مفرط داشته باشد.
وی ادامه داد: «طراحی رنگ» کاری کاملا انتزاعی و البته برگرفته از طبیعت است، یعنی اگر کمی ‌به جزییات اثر توجه شود می‌توان هم فرم‌های حیوانی و هم گیاهی را دید. هیاهوی رنگ به کار رفته هم برای این است تا زمانیکه افراد از مقابل آن عبور می‌کنند این تصاویر به صورت انیمیشن از مقابل چشم آنها عبور ‌کند.
آریافر با بیان اینکه البته زمانی سیاست این بود که نقاشی باید بخشی از معماری باشد تا زیاد جلب توجه نکند، تصریح کرد: به هر حال اجرای این پروژه در آن منطقه باعث شد تا از سوی مردم بازخوردهای مثبتی بگیریم. زمانیکه کار تمام شد و مردم رنگ‌ها را دیدند نشاط خاصی بین آنها به وجود آمد و این موضوع را عملا در مدت اجرای این پروژه تجربه کردیم.
این هنرمند و متخصص هنرهای شهری تاکید کرد: به شخصه با این تصمیم مدیریت شهری برای استفاده از رنگ موافقم اما باید برنامه ریزی دقیقی برای ادامه کار صورت بگیرد. گاهی کارهای بسیار ساده و کم اثری ایجاد می‌شوند و به نظرم اجرای این گونه پروژه‌ها باید به دقت کنترل شود تا در ذهن مخاطب داستان درستی درباره اثر شکل بگیرد.
وی تاکید کرد: برای حرکت در این مسیر، هم رنگ هم فرم باید وجود داشته باشد والبته فرم نباید دور از مردم شکل بگیرد چراکه عموم مردم هنرمند نیستند که بتوانند معانی هنر را به صورت دقیق درک کنند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • عنوان کتاب: «بهسازی و نوسازی بافتهای کهن شهری» نویسنده:دکتر کیومرث حبیبی، دکتراحمد پوراحمد و دکترابوالفضل مشکینی   بازسازی بافت های فرسوده را حفظ هویت یک شهر می دانند. چرا که معماری بخشی از تفکر خلاق…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه