اکران 40 اثر گرافیکی با محوریت محرم در سطح شهر

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با بیان اینکه تعداد آثار برای اکران در سطح شهر تهران 40 اثر خواهد بود، گفت: از میان طرح‌ها آنهایی که قابلیت بهتری برای اکران داشتند، انتخاب شدند. کارهای ارائه شده توسط دوستان هنرمند شرایط داوری را برای اساتید بسیار سخت کرده بود.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران؛ برزین ضرغامی با اشاره به نتایج داوری کارگاه 3 روزه طراحی گرافیک محرم که در فرهنگستان هنر برگزار شد، گفت: تعداد آثار طراحی شده در این کارگاه با موضوع محرم، 424 اثر بوده که از این تعداد 143 اثر انتخاب شده است.

وی با بیان اینکه تعداد آثار جهت اکران در سطح شهر تهران 40 اثر خواهد بود، افزود: از میان طرح‌های دریافت شده آنهایی که قابلیت بهتری برای اکران داشتند، انتخاب شدند. کارهای ارائه شده توسط دوستان هنرمند شرایط داوری را برای اساتید بسیار سخت کرده بود.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران در ادامه با تاکید بر اینکه قرار بود از سه اثر برتر تقدیر شود، گفت: نفرات برگزیده کارگاه طراحی گرافیک در رتبه اول این کارگاه زهره سلیمان، نفر دوم فاطمه محمدی اکبرآبادی و نفر سوم نیز هدایت علیپور هستند.

ضرغامی با بیان اینکه تاریخ اکران آثار محرم 8 شهریورماه خواهد بود، یادآور شد: طرح‌های ارایه شده از سوی هنرمندان پس از بررسی اساتید و شورای سیاست گزاری برای اکران در سطح شهر تهران انتخاب شدند. دستاورد برگزاری کارگاه گرافیک محرم اصولا اکران طرح های فاخر در شهر تهران بوده است.

وی با اشاره به اینکه در کارگاه گرافیک محرم هنرمندان برجسته حوزه گرافیک زیر نظر اساتید برجسته به خلق اثر پرداختند، افزود: هنرمندان متناسب با عاشورا و ماه محرم و همچنین با محوریت آزادگی و ظلم‌ناپذیری آثارشان را خلق کردند.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با تاکید بر اینکه سازمان زیباسازی شهر تهران سالهاست در ایام محرم طرح هایی را با موضوع عاشورا و تاسوعا در سطح شهر تهران اکران می کند، گفت: ۲ مردادماه فراخوانی برای شرکت در کارگاه ۳ روزه داده شد و هنرمندان از سراسر کشور با ارسال ۵ اثر گرافیکی در این‌ ورکشاپ‌ شرکت کردند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • به کوشش: محمدحسن حامدی سال چاپ: ۱۳91 هنر مجسمه سازی در ایران اوج و حضیض های بیشماری را شاهد بوده است، چه به عقیده بسیاری از صاحب نظران، همین اوج و حضیض های تاریخی این…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه