تعامل هنرمندان با یکدیگر باعث بالا رفتن کیفیت آثار می شود

دبیر هنری پنجمین دوسالانه دیوارنگاری شهری تهران گفت: تعامل هنرمندان با یکدیگر باعث بالا رفتن کیفیت آثار هنری می شود به همین دلیل باید با استفاده از توانایی افراد روی کارهای هنرمندان قضاوت کرد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران؛ خسرو خسروی در نشست توجیهی پنجمین دو سالانه دیوارنگاری شهری تهران با بیان اینکه باید بتوانیم در حد امکان و با استفاده از تجربه دوره های گذشته در این زمینه پتانسیل جدیدی ایجاد کنیم، گفت: در راستای رسیدن به هدف باید به نقدها و نکته هایی که در خصوص دو سالانه دیوانگاری وجود دارد توجه بیشتری داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه باید از قبل در خصوص این دو سالانه نقیصه هایی را مطرح کنیم، افزود: باید به نقدهایی که از طرف هنرمندان حرفه ای مطرح می شود، توجه بیشتری داشته باشیم چراکه این موضوع می تواند بسیار حائز اهمیت باشد.
دبیر هنری پنجمین دوسالانه دیوارنگاری شهری تهران در ادامه با بیان اینکه تکرار در طرح برخی هنرمندان بسیار زیاد است، گفت: عدم تعامل با مخاطب بالاست به همین دلیل باید غافل از اتفاقاتی که در محیط جمعی ما در حال رخ دادن است، با شیوه‌های خاصی نسبت به اجرای این دو سالانه اقداماتی انجام داد.
خسروی ادامه داد: بیشتر هنرمندان برای کارهای شخصی خود تلاش زیادی دارند اما برای پروژه های سفارشی تلاش نمی کنند که این اتفاق بزرگترین آفت برای کارهای دیواری شهر تهران شده است.
وی با تاکید بر اینکه باید از تکرار در کارها جلوگیری کنیم، افزود: تعامل هنرمندان با یکدیگر باعث بالا رفتن کیفیت آثار می شود به همین دلیل باید با استفاده از توانایی افراد روی کارهای هنرمندان قضاوت کرد تا دوستان هم بتوانند کار خوب و بد را از یکدیگر تشخیص دهند.
دبیر هنری پنجمین دوسالانه دیوارنگاری شهری تهران یادآور شد: اگر قرار است سطح کارها بالا برود حتما باید دیالوگی اتفاق بیافتد و ایده هایی از سوی هنرمندان و اساتید به یکدیگر منتقل شود.
خسروی با بیان اینکه نقاشی دیواری با انواع نقاشی های دیگر فرق دارد، گفت: نقاشی دکوراتیو به شدت وارد نقاشی دیواری شهر تهران شده و همین موضوع هم باعث تبدیل به الگوهای تکراری شده است. باید سطح کار را بالا ببریم و نسبت به ایده های جدید فعالیت هایی انجام دهیم.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • بخش اعظمی از درک شهروندان از شهر به واسطه ی فضاها صورت می گیرد لذا طراحان می کوشند ضمن برآوردن نیازهای اصلی شهروندان به تصورات آنها نیز شکل دهند. شهر باید محیطی کارا و در…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه