هدف از برگزاری نمایشگاه طیف مهر نمایش دادن توانمندی کودکان اوتیسم است

سرپرست گروه (طیف مهر) گفت: هدف از برگزاری نمایشگاه طیف مهر نمایش دادن توانمندی ها و در ارتباط بودن کودکان و نوجوانان اوتیسم به لحاظ احساسی با جامعه است ؛ طیف مهر می خواهد نشان دهد برخلاف آنچه درباره مبتلایان به اوتیسم و ناتوانایی ها و در خودماندگی های و عدم چینش پازل ذهنی آنها گفته می شود، این بچه ها توانمند هستند تا جایی که می توانند از توانایی خودشان کسب درآمد کنند.
 

به گزارش روابط عمومیو وامور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، نیره السادات الهی مقدم، سرپرست گروه (طیف مهر) گفت: دومین نمایشگاه نقاشی هنرمندان طیف اوتیسم (طیف مهر) ۱۱ تا ۱۷ مهر ماه سال جاری در گالری برگ برگزار می شود.
سرپرست گروه (طیف مهر) عنوان کرد: هدف ما نمایش توانمندی بچه هایی است که دچار اختلال اوتیسم هستند ولی به آثار آنها بدون نگاه ترحم و دلسوزانه توجه می شود. در دومین نمایشگاه ۴۰ اثر از شش هنرمند وجود دارد که رده سنی آنها ۱۲ تا ۲۲ سال است. البته هشت نفر بودند که به دلیل بازگشایی مدارس دو هنرمند نتوانستند آثار خود را به دست ما برسانند.
الهی مقدم درباره اولین نمایشگاه بیان کرد: اولین نمایشگاه گروهی نقاشی هنرمندان نوجوان « طیف مهر» (اوتیسم) روز شنبه یکم تیرماه در نگارخانه فرهنگسرای شفق تهران برگزار شد که در این نمایشگاه آثار نقاشی نوجوانان اوتیسم به مدت 10 روز به نمایش درآمد. در این نمایشگاه آثار هفت نوجوان طیف اوتیسم بین 14 تا 19 سال به نمایش درآمد.
سرپرست گروه (طیف مهر) افزود: در این نمایشگاه 32 اثر به نمایش در آمده بود که از این تعداد 2 اثر با سیاه قلم و ما بقی آثار نقاشی با اکرلیک،آبرنگ و پاستل روغنی و نقاشی با رنگ و روغن بود.
نیره السادات الهی مقدم در ادامه خاطرنشان کرد: عنوان این نمایشگاه را به این خاطر طیف مهر نام نهادم چون همه افراد دربرپایی این نمایشگاه با مهر و علاقه کنار ما ایستادند و در این مسیر به ما کمک کردند . من به عنوان روانشناس مادر یک فرزند طیف اوتیسم هستم که برای تربیت فرزندم سختی های زیادی کشیدم. متاسفانه سازمان هایی که از فرزندان ما باید حمایت می کردند مثل (NGO ) هایی که از بهزیستی برای حمایت از کودکان اتیسم یارانه می گیرند حمایت نکردند ؛همین باعث شد من به عنوان یک مادر در مراحل بزرگ کردن پسرم به دنبال گله گذاری نباشم و من هم بتوانم شرایط سازمان ها را درک کنم. آنها در خیلی از جاها از ما حمایت کردند تصمیم گرفتم در این را از توانمندی های فرزندم برای خودش استفاده کنم، من در راه تربیت فرزندم مشکلات زیادی داشتم و می دانم مادران زیادی هستند که این شرایط و چه بسا سخت تر را برای تربیت فرزند مبتلا به اتیسم خود داشته اند؛ برای همین آمدم بچه های هنرمند اتیسم کم بضاعت و بی بضاعت مالی را جمع آوری کردم.
سرپرست گروه (طیف مهر) افزود: هدف از برگزاری نمایشگاه طیف مهر نمایش دادن توانمندی ها و در ارتباط بودن کودکان و نوجوانان اوتیسم به لحاظ احساسی با جامعه است ؛ طیف مهر می خواهد نشان دهد برخلاف آنچه درباره مبتلایان به اوتیسم و ناتوانایی ها و در خودماندگی های و عدم چینش پازل ذهنی آنها گفته می شود، این بچه ها توانمند هستند تا جایی که می توانند از توانایی خودشان کسب درآمد کنند.
نیره السادات الهی مقدم گفت: همچنین ما نمایشگاه صنایع دستی در بلوار کشاورز برگزار کردیم و به کمک این بچه ها بزرگ‌ترین پارچه دنیا را طراحی و چاپ کردیم که چون کسی از ما حمایت نکرد نتوانستیم آن را در گینس ثبت کنیم.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • حیات شبانه تهران چالش‌هایی را پیش‌ روی مدیران شهری قرار داده است. چالش‌هایی که گاه موجب نادیده گرفتن این نیاز طبیعی ساکنان کلانشهری چون تهران می‌شود. شب‌های تهران چه جایگاهی در نگاه مدیریت شهری دارد؟…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه