مسوول نمایشگاه «طیف مهر»:

نمایشگاه طیف مهر خانواده‌ها را به هم نزدیک می‌کند

مسوول نمایشگاه طیف مهر گفت: با وجود اینکه این نمایشگاه هنوز نتوانسته حمایت‌های لازم خیران و مسوولان را جذب کند اما توانسته خانواده‌های اوتیسم را به یکدیگر نزدیک کند.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، دکتر نیرسادات عبدالهی مقدم، روانشناس بالینی، کارشناس هنر و پژوهشگر در زمینه طیف اوتیسم با بیان این مطلب افزود: این نمایشگاه نقاشی، دومین نمایشگاه گروه «طیف مهر» است که برای بچه‌های دارای اختلال اوتیسم برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه مهمترین مشکل این بچه‌ها اشتغالزایی، تامین استقلال و نبود بیمه است، تصریح کرد: این کودکان اولین مرکز کارآفرینی و اشتغالزایی اختلال طیف اوتیسم را با عنوان طیف مهر و با کمک خودشان دایر کردند و می‌خواهند با برگزاری اینگونه مراسم‌ها توانمندی‌های خود را به مسوولان و خیرین نشان داده و از آنها بخواهند که آنها را حمایت کنند تا راهشان ادامه داشته باشد.
عبدالهی مقدم درباره اینکه آیا این مراسم توانسته به هدفی که داشته برسد، گفت: متاسفانه خیر، در دوره گذشته میزان جذب خیرین و همچنین فروش آثار خیلی چشمگیر نبوده است، ولی سعی می‌کنیم این کار و فعالیت را ادامه دهیم تا اتفاقات بهتری را رقم بزنیم و می‌خواهیم از هر موقعیتی و جایگاهی بخواهیم که اینکار انجام شود.
این پژوهشگر در زمینه طیف اوتیسم اظهار کرد: با وجود اینکه اطلاع رسانی خوبی هم درباره برگزاری این نمایشگاه صورت گرفته است اما استقبال زیادی نداشته‌ایم اما با این کار توانستیم خانواده‌ها را به همه نزدیک کنیم.
وی گفت: با این وجود به جز سازمان زیباسازی که هم در این مراسم و هم در مراسم‌های قبلی حمایت‌های به‌سزایی داشته است اما اینکه خیر یا مسوولی بخواهد از این نمایشگاه و هنر کودکان اوتیسم حمایت کند، هنوز کسی اعلام آمادگی نکرده است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • مجموعه  مقالات به کوشش:  مرکز پژوهشی هنر، معماری و شهرسازی نظر سال چاپ:  1392رشـد مباحـث مربـوط به پیاده روی و پیاده راه هـا و توجه به عابر پیاده به عنوان سرمایه شهر و شکل گیری…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه