نماینده مردم تهران در بازدید از نمایشگاه «طیف مهر»:

اوتیسم هم بیماری خاص می‌شود

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی‌گفت: سعی شده تا اوتیسم هم در بین بیماری‌های خاص قرار بگیرد و از طرفی بودجه‌ای برای درمان این بیماری‌ها از محل عوارض گمرکی اختصاص یابد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، سیده فاطمه ذوالقدر با بیان این مطلب و با تاکید بر اینکه برای اولین بار سعی شده تا بیماری اوتیسم هم در بین بیماری‌‎های خاص قرار بگیرد، افزود: به همین منظور در تلفیق بودجه 97، درخواست داده‌ایم تا پنج درصد از عوارض گمرکی لوازم آرایش در تبصره 10 بند «ج»، به بیماری‌های خاص که اوتیسم هم جزو آنها است، قرار بگیرد.
وی ادامه داد: توجه به بحث بیمه، تامین هزینه‌های توانبخشی، افزایش مراکز و مدارس بویژه برای دختران موضوعاتی است که امروز مورد توجه هم خانواده و هم مسوولان است.
ذوالقدر تصریح کرد: ورود خوبی در این موضوع شده است اما چون در این موضوع به صورت جداگانه عمل شده یکپارچگی‌ و انسجام وجود ندارد وگرنه کارهای خوبی صورت گرفته است و شاید خانواده از آن به علت عدم اطلاع رسانی مناسب بی اطلاع هستند.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی‌گفت: در همه شهرستان‌های تهران مراکز توانبخشی زیادی به کمک خیرین ایجاد شده و پزشکان روزانه بیشتر از 50 بیمار را به صورت رایگان ویزیت می‌کنند.
وی ادامه داد: در خیلی از شهرستان‌های استان بزرگ این کارها در حال انجام است، این بچه‌ها حیف هستند و باید حقوق شهروندی آنها هم مانند سایرین تامین و رعایت شود.
ذوالقدر گفت: ما با شهرداری‌ها وارد مذاکره شدیم تا از امکانات موجود برای این بیماران اختصاص داده شود تا این خانواده بتوانند فرزندانشان را برای حضور در شهر و محیط اجتماعی فرصت کافی را داشته باشند.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی‌با بیان اینکه نمایشگاه فرصت خوبی برای نمایش توانمندی‌های این کودکان است، گفت: برگزاری این نمایشگاه نشان می‌دهد که این کودکان استعدادهایی دارند که مغفول مانده است و باید به آنها توجه شود و این افراد باید مراکزی برای آموزش و پرورش استعداد آنها وجود داشته باشد.
وی اظهارکرد: همه آموزش‌های این کودکان از طریق خانواده‌ها انجام شده است اما در کنار اینها خانواده‌هایی همه هستند که کم درآمد هستند و توانایی تامین هزینه اینگونه آموزش‌ها را ندارند و قطعا نمی‌توانند به تنهایی اینکار را انجام دهند و باید مراکزی با کمک دولت و شهرداری‌ها در شهرهای مختلف این کودکان را آموزش دهند.
ذوالقدر در پاسخ به اینکه با توجه به مشکلات اقتصادی کشور آیا تامین امکانات و حمایت از کودکان امکان پذیر هست، تاکید کرد: باید دست به دست هم داد، دولت، شهرداری، بهزیستی و کمیته امداد باید به این کودکان کمک کنند و در این موضوع وظیفه دارند و از طرفی برای انجام همین اقدامات از مجلس بودجه می‌گیرند. این سازمان‌ها می‌توانند بخشی از بوجه‌هایشان را برای این کودکان هزینه کنند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • مجموعه  مقالات به کوشش:  مرکز پژوهشی هنر، معماری و شهرسازی نظر سال چاپ:  1392رشـد مباحـث مربـوط به پیاده روی و پیاده راه هـا و توجه به عابر پیاده به عنوان سرمایه شهر و شکل گیری…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه