مادر یک کودک دارای اوتیسم:

نقاشی به فرزندم کمک کرد تا حالش بهتر شود

مادر یکی از بچه‌های مبتلا به اوتیسم که آثارش در نمایشگاه «طیف مهر» به نمایش درآمده گفت: نقاشی به فرزندم کمک کرد تا بتواند از گوشه گیری دوری کند.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، مادر این کودک مبتلا به اوتیسم با بیان این مطلب افزود: اوتیسم باعث می‌شود تا فرد با مشکلات زیادی روبه‌رو شود که یکی از این مشکلات دور شدن از جمع و فرو رفتن در خود است.
وی ادامه داد: این کودکان از قرار گرفتن در جمع آزرده خاطر شده و همین موضوع باعث می‌شود تا در صورت عدم توجه به حالات آنها، با مشکلات بیشتری روبه‌رو شوند.
این مادر افزود: نقاشی اتفاقی بود که باعث بهبود وضعیت روحی و جسمی ‌دخترم شد، البته در ابتدا فکر نمی‌کردم که دخترم بتواند نقاشی کند اما بعد از تلاش مربیان این اتفاق رخ داد و الان آثار نقاشی‌اش در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است.
وی با انتقاد از کم توجهی به بیماری اوتیسم، اظهارکرد: متاسفانه بیماری اوتیسم هنوز بیماری خاص تشخیص داده نشده و پوشش بیمه‌ای هم برای جبران هزینه‌های درمانی ندارد. از طرفی آموزشگاه‌های مخصوص این کودکان به‌ویژه برای دختران هم بسیار کم است.
وی تصریح کرد: کودکان مبتلا به اوتیسم دارای استعدادهای بالقوه‌ای هستند که در صورت تامین امکانات لازم و همچنین حمایت می‌تواند شکوفا شود و چه بسا به درمان یا حتی کاهش آثار بیماری کمک کند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه