جیانگ چو: بین فرهنگ و هنر ایران و چین شباهت‌های بسیاری وجود دارد

جیانگ چو هنرمند چینی حاضر در نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران گفت: در این سمپوزیوم همه چیز از جمله مدیریت، تجهیزات و فضای کار بسیار خوب و حرفه‌ای است و من از حضور در آن لذت می‌برم.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، جیانگ چو، هنرمند مجسمه‌ساز چینی درباره اثر اجرایی خود در نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران گفت: این مجسمه دارای یک پیشینه طولانی است و شباهت بسیاری به نمونه‌های قدیمی دارد که پس از گذشته زمان به شکل کنونی درآمده است. در بالای این اثر یک کبوتر دیده می‌شود که من آن را به عنوان نماد صلح استفاده کرده‌ام.
این هنرمند به ریشه‌های فرهنگی مشترک بین ایران و چین اشاره کرد و افزود: ایران و چین دو تمدن بزرگ کهن در دنیا هستند که میراث فرهنگی بسیار عمیقی دارند. همانطور که می‌دانید در یک دوره تاریخی امیراطوری ایران وچین هر دو دستاوردهای خارق‌العاده‌ای را در منطقه ایجاد کردند که نقش مهمی را در رشد دنیا ایفا کرده است که از جمله آن می‌توان به مسائل اقتصادی، سیاسی و فرهنگی اشاره کرد.
جیانگ چو ادامه داد: در این برهه از تاریخ، جنگ نیز برای افزایش قدرت سیاسی نقش مهمی را ایفا کرد که البته فجایع انسانی بسیاری را در پی داشت، بنابراین من سعی کردم با استفاده از تاریخ مجسمه‌سازی در چین، جنگ و ویرانی‌های آن را نیز مد نظر قرار دهم.
او به تاثیر جنگاورهای سفالی در اثر خود اشاره کرد و گفت: من از شهری می‌آیم که در آن جنگاورهای سفالی مشهور قرار دارند و من از آن‌ها تاثیر گرفته‌ام.
این هنرمند، سمپوزیوم مجسمه سازی تهران را اتفاقی کاملا حرفه‌ای خواند و اظهار کرد: در این سمپوزیوم همه چیز از جمله مدیریت، تجهیزات و فضای کار بسیار خوب و حرفه‌ای است و من از حضور در آن لذت می‌برم.
جیانگ چو تاکید کرد: بین ایران و چین شباهت‌های بسیاری وجود دارد به همین خاطر دیدن ساختمان‌های مدرن در تهران که بسیار شبیه به چین هستند، برای من جالب توجه بود.
او درباره سطح آثار هنرمندان ایرانی، بیان کرد: من در سمپوزیوم‌های بین‌المللی بسیاری هنرمندان ایرانی را دیده‌ام که آثاری بسیار خوب و حرفه‌ای ارائه داده‌اند. در این سمپوزیوم نیز من آثار برخی از هنرمندان ایرانی را بسیار دوست دارم و از آن لذت می‌برم البته حضور دانشجویان ایرانی نیز در این رویداد بسیار جذاب است. برای من به شخصه جالب است که دانشجویان جوان به عنوان دستیار یا در بخش دانشجویی به کار در کنار سایر هنرمندان مشغول هستند و آموزش می‌بینند.
نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران تا 4 آذرماه در منطقه گردشگری عباس آباد، مجاور بوستان نوروز در حال برگزار است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه