برگزاری کارگاه هنرهای تجسمی قدمی برای کسب موفقیت در تبلیغات محیطی است

استاد رشته گرافیک گفت: برگزاری چنین ورکشاپ هایی برای استخراج آثار و اکران آنها در سطح شهر می تواند تاثیرگذاری زیادی برای مردم به دنبال داشته باشد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران؛ اونیش امین الهی با اشاره به برگزاری اولین کارگاه کشوری جشنواره هنرهای تجسمی نوروز۹۹، گفت: امسال جشنواره هنرهای تجسمی با کمی تفاوت نسبت به سالهای گذشته برگزار شد، در این دوره جشنواره شاهد اضافه شدن دیگر رشته های هنری مانند خوشنویسی،کارتون و کاریکاتور، نقاشی خط، نقاشی، عکاسی، تصویرسازی، تذهیب و نگارگری به بخش گرافیک بودیم.

وی افزود: این اتفاق برای اولین بار در شهر تهران رخ می دهد به همین دلیل علاقمند بودم که همه هنرمندان در رشته های مختلف هنری در کنار یکدیگر و به صورت گروهی آثاری را خلق می کردند اما متاسفانه این اتفاق رخ نداد و هنرمندان به صورت جداگانه در این کارگاه به فعالیت و خلق اثر پرداختند.

این هنرمند گرافیست ادامه داد: امیدوارم در سالهای بعد شاهد تلفیق همه رشته های مختلف هنری در کنار یکدیگر باشیم و ارتباط بین رشته ای مستمر و بهتر باشد.

امین الهی با بیان اینکه معتقدم امسال به نسبت دوره های گذشته هنرمندان کارهای بهتری ارایه داده اند، تصریح کرد: با توجه به حضور هنرمندان در رشته های مختلف هنری خروجی کار این ورکشاپ بسیار بهتر از سالهای گذشته خواهد بود. قطعا در تصویرسازی، گرافیک و دیگر رشته ها شاهد ارایه آثار بسیار خوب از سوی هنرمندان خواهیم بود.

وی با اشاره به اقدامات سازمان زیباسازی برای برگزاری ورکشاپ های مختلف در شهر تهران عنوان کرد: قطعا برگزاری چنین ورکشاپ هایی برای استخراج آثار و اکران آنها در سطح شهر می تواند تاثیرگذاری زیادی برای مردم به دنبال داشته باشد. اگرچه معتقدم در خصوص میزان رضایتمندی مردم از تبلیغات محیطی باید نظرسنجی صورت گیرد.

استاد رشته گرافیک با تاکید بر اینکه ادامه دار بودن اکران های مختلف در سطح شهر تهران می تواند در زمینه کسب موفقیت تبلیغات محیطی بسیار مهم باشد، افزود: نمی توان در سالهای اول انتظار موفقیت و به دست آمدن نتیجه مطلوب را داشته باشیم اما هر سال با پشت سر گذاشتن اشتباهات سال گذشته و کسب تجربه از آنها می توان یک گام به موفقیت نزدیک شد.

امین الهی با توجه به برخی مشکلات در خصوص اکران آثار در سطح شهر تهران گفت: ابعاد تابلوهای شهری با یکدیگر متفاوت است به همین دلیل اندازه تعدادی از آثار در اکران ها به نادرستی صورت می گرفت و باعث از بین رفتن کار می شد. امیدواریم در آینده این مشکلات حل شود تا به طرح های ارایه شده از سوی هنرمندان آسیبی وارد نشود.

وی ادامه داد: یکی از بهترین اتفاقات این دوره حضور هنرمندان مختلف از سراسر کشور در این کارگاه 4 روزه است. با برگزاری این ورکشاپ توانستیم شاهد ارایه کار از سوی هنرمندانی باشیم که کارهای آنها در شهر خودشان به خوبی دیده نمی شد.

به گفته استاد رشته گرافیک این کارگاه یکی از بزرگترین رویدادهایی است که هنرمندان را از سراسر کشور دور یکدیگر جمع کرده است.

تبلیغات فرهنگی

آمار و اطلاعات

نگارخانه