تغییرات مدیریت شهری آسیبهای زیادی به رشته‌های هنری وارد کرده است

دبیر نشست تخصصی آسیب شناسی و ارزیابی روند آثار دیوانگاری شهر تهران گفت: مدیریت شهری تاکنون به دلیل تغییرات آسیب‌های زیادی به رشته های هنری وارد کرده است، بیشتر آسیب‌ها نیز در زمینه فرهنگ و ساختارهای اجتماعی بوده است.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران؛ بهنام زنگی در نشست تخصصی آسیب شناسی و ارزیابی روند آثار دیوانگاری شهر تهران که امروز در باغ موزه قصر برگزار شد با بیان اینکه در زمینه دیوار نگاری نیازمند برنامه‌های آموزشی زیادی هستیم، گفت: وقتی ما به مسئله دیوارنگاری نگاه کنیم عمده توجه ها روی هنرمندانی است که در این زمینه طراحی می‌کنند.

وی افزود: در حوزه دیوارنگاری هنرمند همیشه احساس میکند که همه بار مسئولیت باید بر عهده سازمان های متولیان این موضوع باشد. زمانی که به علم دیوارنگاری توجه نشود شاهد تکرار کارها از سوی هنرمندان در شهر تهران هستیم.

دبیر نشست تخصصی آسیب شناسی و ارزیابی روند آثار دیوانگاری شهر تهران ادامه داد: وضعیت موجود نیازمند پژوهش است و تا زمانی که این اتفاق رخ ندهد راه به جایی نخواهیم برد و وضعیت دیوارهای شهری تغییری نخواهد کرد.

زنگی در ادامه با تاکید بر اینکه معتقدم اولین آسیب ناشی از محیط باز است، گفت: در فضای شهری شاهد پویایی لازم هستیم هرچند که باید جاسازی درستی برای ارائه کار هنری در نظر گرفته شود تا به وسیله این شاهد آثار مثبت ساخته شده برای شهر تهران باشیم.

وی تاکید کرد: همواره بسیاری از دوستان هنرمند بر این باورند که ما از اعتبار و معماری جالب در زندگی استفاده نمی کنیم و هنر تزیین جایگزین زیبایی در سازه‌ها شده است.

به گفته این هنرمند مدیریت شهری تاکنون به دلیل تغییرات آسیب‌های زیادی به رشته های هنری وارد کرده است، بیشتر آسیب‌ها نیز در زمینه فرهنگ و ساختارهای اجتماعی بوده است.

زنگی با بیان اینکه در نظام بهره برداری و نگهداری مداخلات غیر طبیعی صورت گرفته است، عنوان کرد: کاهش آسیب های اجتماعی نیازمند برنامه ریزی دقیق است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • واژه « هویت» امروزه در برخورد با مسائل مرتبط با معماری و شهرسازی در شمار واژگان پرمصرف قرار گرفته است. هویت شهر در ابتدا مفهومی قابل درک آنهم بصورتی سهل و ممتنع بنظر می رسد.…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه