برگزاری ورکشاپ های مختلف انگیزه هنرمندان را افزایش می دهد/ حمایت از هنرمندان کمیت و کیفیت کارها را ارتقا می دهد

حسین عصمتی استاد تذهیب و نگارگری گفت: با برگزاری ورکشاپ های مختلف انگیزه فعالیت در هنرمندان جوان افزایش میابد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران؛ حسین عصمتی با اشاره به برگزاری اولین کارگاه کشوری هنرهای تجسمی نوروز ۹۹ گفت: این کارگاه تفاوت زیادی با دیگر کارگاه‌های برگزار شده در حوزه هنری دارد چراکه برای اولین بار رشته تذهیب و نگارگری نیز جزو هنرهای تجسمی به حساب آمده و از هنرمندان این رشته نیز برای حضور در این ورکشاپ دعوت شده است.

وی با بیان اینکه در سالهای اخیر در رویدادهای مختلف هنری، هنر تجسمی نگارگری دیده نشده است، افزود: ورکشاپ های برگزار شده از سوی سازمان زیباسازی با دو هدف شناسایی هنرمندان و حمایت از آنها، انجام می شود.

استاد تذهیب و نگارگری ادامه داد: هنرمندان در کنار یکدیگر می توانند زمینه ارتقا کارهای خود را فراهم کنند. جمع شدن جوانان در کارگاه هنرهای تجسمی در کنار یکدیگر بسیار برای ارتقا هنر کمک کننده است.

عصمتی با تاکید بر اینکه یکی از شرطهای موفقیت در ورکشاپ، ادامه دار بودن آنها است، بیان کرد: حتی سازمان زیباسازی می تواند با توجه به شرایط مالی این ورکشاپ ها را چندین بار در طول سال به مناسبت های مختلف برگزار کند، این امر می تواند به موفقیت بیشتر فعالیت ها کمک کند.

به گفته وی با برگزاری ورکشاپ های مختلف انگیزه فعالیت در هنرمندان جوان افزایش می یابد. همچنین با برگزاری ورکشاپ های مختلف در طول سال می توان از لحاظ مادی و معنوی به هنرمندان کمک کرد.

این هنرمند با بیان اینکه با حمایت از هنرمندان کمیت و کیفیت کارها ارتقا پیدا می کند، یادآور شد: کارهایی که در اولین کارگاه هنرهای تجسمی کشور برای نوروز 99 انجام شده بسیار باکیفیت و مناسب برای شهر تهران است و قابلیت اکران در سطح شهر را دارند.

عصمتی اضافه کرد: بسیاری از کارها می توانند با عامه مردم ارتباط برقرار کنند. اگر مردم با عناصر تصویری که در شهر به نمایش در می آید آشنا باشند به خوبی می توانند با آن ارتباط برقرار کنند.

وی عنوان کرد: مردم متناسب با تجربه هایی که در زمینه هنر دارند و همچنین با توجه به احساساتشان با آثار اکران شده در شهر ارتباط برقرار می کنند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه