جانمایی یک هدفون بر درخت محله منیریه

آرزو عسکری از خلق اثری محیطی به شکل هدفون و شنیدن صدای بهار خبر داد.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، آرزو عسکری هنرمند شرکت‌کننده در بخش هنرهای محیطی پنجمین سالانه هنرهای شهری بهارستان درباره اثر خود در این رویداد گفت: "صدای بهار " عنوان اثر من در این دوره از سالانه بهارستان است. این اثر یک هدفون فایبرگلس با رنگ متالیک است که در خیابان منیریه روی یک درخت خشک جانمایی می‌شود و انگار درخت دیگر نمی‌خواهد صدای شهر را بشنود و هدفون روی گوشش می‌گذارد.
او در ادامه افزود: جنبه موسیقیایی بهار برایم قابل توجه بود، اینکه با تغییر فصل از سکوت زمستان خارج می‌شویم و نغمه بهار را می‌شنویم.
این هنرمند که برای اولین بار سالانه بهارستان را تجربه می‌کند درباره تاثیر این رویداد هنرهای شهری اظهار کرد: این سالانه می‌تواند به مرور سطح سلیقه و ذائقه مخاطب را بالا ببرد و مردم را با فضای هنری آشنا کند.
عسکری به نوسان قیمت‌ها و تاثیر آن بر کار هنرمند اشاره کرد و افزود: سود هنری برای خلق یک اثر پایین است و نوسانات ارزی هم این سود را کمتر می‌کنند و به هنرمند ضرر مالی وارد می‌کند.
او در پایان گفت : امیدوارم سال آینده زمان اجرای آثار زودتر اعلام شود تا هنرمندان زمان کافی برای اجرای اثر داشته باشند و به کیفیت لطمه وارد نشود.
لازم به یادآوری است، پنجمین سالانه هنرهای شهری بهارستان (بهارستان 99) همزمان با آغاز سال نو در سطح شهر تهران اجرا می‌شود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • تهیه و تالیف: سازمان زیباسازی شهر تهران ناظر: معاونت برنامه ریزی و توسعه منظور از فضای سبز شهری در واقع نوعی از سطوح کاربری زمین شهری با پوشش گیاهی انسان ساخت است که دارای بازدهی…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه