قارچ‌های بزرگ در بلوار کشاورز

قارچ‌های بزرگ در پنجمین سالانه هنرهای شهری بهارستان در بلواز کشاورز به نمایش در آمدند.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، پیام غنی‌پور هنرمند حاضر در بخش هنرهای محیطی پنجمین سالانه هنرهای شهری بهارستان درباره اثر خود در این رویداد توضیح داد: درخت‌هایی که در سطح شهر بریده شدند، خشونت بصری ایجاد می‌کنند و فضای شهر خشن‌تر می‌شود؛ می‌خواستم اثری بسازم که کمی حس و انرژی مثبتی به رهگذر‌ان منتقل کند و تصویر تنه بریده‌شده را با ایده‌ای بپوشانم که شکل آن تنه را عوض کند که قارچ‌های بزرگ به ذهنم رسید.

این هنرمند افزود: این قارچ‌ها با اندازه‌ای بزرگ و نامأنوس‌اند که جلوه‌ای کودکانه و فانتزی دارد. رنگ قارچ‌ها شاد است و نگاه را به بالا می‌کشند. می‌تواند تخیل‌برانگیز باشد و انگار که گوشه‌ای از شهر برای لحظه‌ای وارد تعامل ذهنی با شهروندش می‌شود.

او درباره اجرای اثرش اظهار کرد: یک درخت با ارتفاع بالا برای اثرم در نظر گرفته شده. اندازه و قطر شاخه‌ها را نداشتم و نمی‌دانستم دقیقا اندازه قارچ‌ها باید چقدر باشد. در صورتی‌که بهتر بود اندازه درخت‌ها برای آثار درختی به صاحب اثر داده شود تا کار دقیق در بیاید. قبل شروع به ساخت با یک بالابر اندازه‌اش را گرفتم و در حال حاضر این اثر در میدان ولیعصر ابتدای بلوار کشاورز نصب شده است.

غنی ‌پور در پایان صحبت‌هایش گفت: سالانه بهارستان فرصت خوبی برای هنرمندان است تا ایده‌ها و آثارشان را به نمایش بگذارند. اولین باری بود که در بهارستان شرکت کردم و این دوره تیم اداری و کارشناسی همراهی خوبی دارند؛ اما اگر نهایی شدن آثار را هم زودتر اعلام کنند، فرصت بیشتری برای خلق اثر به‌وجود می‌آید و کیفیت اثر هم بالا می‌رود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه