نرگس فداکار: سالانه بهارستان بازخورد بسیار خوبی از طرف شهروندان دارد

نرگس فداکار عقیده دارد، بهارستان در سال‌های اخیر از سوی شهروندان بازخورد خوبی داشته است.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، نرگس فداکار هنرمند شرکت‌کننده در بخش هنرهای محیطی پنجمین سالانه هنرهای شهری بهارستان، درباره اثر خود گفت: اثر "درهای قدیمی" نقاشی روی درهای خانه‌های متروکه و خرابه است که مدت زمان زیادی است که هیچ‌کس وارد آن نشده است و درها از بیرون قفل هستند.
این هنرمند افزود: این درها برایم جذاب شدند، زیرا زمانی خانواده‌ای در آنها زندگی می‌کرده است که فراموش شده‌اند و مردم بی‌تفاوت از کنارشان رد می‌شوند. می‌خواستم با نقاشی روی این درها، حس زندگی را دوباره به آنها برگردانم و توجه مردم را به این آنها جلب کنم تا با دیدن درهای قدیمی به یاد گذشته بیفتند.
او در ادامه اضافه کرد: قرار بود روی ۹ در نقاشی بکشم اما در نهایت به پنج در رسید زیرا چهار تا از درها در محدوده چهارراه ولیعصر بود و با توجه به شیوع کرونا و پرتردد بودن این مکان‌ها نقاشی روی درها منتفی شد.
فداکار درباره مکان درهای نقاشی شده بیان کرد: سر خیابان زعفرانیه سه در قدیمی وجود دارد که روی آنها نقاشی کردم. دو در دیگر در خیابان ولیعصر بالاتر از پارک وی است. برای نقاشی روی درها از قابلیت‌های خودشان استفاده کردم و اگر کنده‌کاری یا سطوح رنگی روی آنها بود از همان برای نقاشی بهره گرفتم. نقش و نگارهای نقاشی شده از طرح‌های سنتی و ایرانی است و رنگ‌ها نیز قدیمی و سنتی هستند که حال و هوای کهنه و سنتی بودن درها حفظ شود.
این هنرمند درباره تاثیر شیوع کرونا بر روی خلق اثرش گفت: مجبور شدم، شب‌ها شروع به کار کنم تا رفت و آمدها کمتر باشد و قبل از رفتن رنگ‌ها را می‌ساختم تا کارم زمان کمتری طول بکشد.
او در پایان گفت: سالانه بهارستان باز خورد بسیار خوبی از طرف شهروندان دارد زیرا مردم توجه‌شان جلب می‌شود و آثار را می‌بینند. امیدوارم این سالانه از دوره بعد زمان‌بندی و برنامه‌ریزی دقیق‌تری داشته باشد تا هنرمند بدون استرس اثر خود را تحویل دهد.
پنجمین سالانه هنرهای شهری بهارستان (بهارستان 99) همزمان با آغاز سال نو در سطح شهر تهران در حال اجراست.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • تهیه و تالیف: سازمان زیباسازی شهر تهران ناظر: معاونت برنامه ریزی و توسعه منظور از فضای سبز شهری در واقع نوعی از سطوح کاربری زمین شهری با پوشش گیاهی انسان ساخت است که دارای بازدهی…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه