ساخت مبلمان برای پهنه رودکی موضوع جشنواره دایره خلاق

یاسر جعفری معاون فنی و طرح های شهری سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: تاکنون بیش از 300 اثر به بخش اول جشنواره دایره خلاق ارسال شده که از این تعداد 40 اثر به عنوان آثار ارزشمندی که قابلیت کار دارد از سوی داوران انتخاب می شود.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، جعفری با اشاره به برگزاری چهارمین جشنواره ملی دایره خلاق گفت: سالهای گذشته رویکردهای متفاوتی در خصوص جشنواره دایره خلاق و موضوع مبلمان شهری وجود داشته که یکی از مهمترین آن‌ها دریافت ایده های مختلف در زمینه کالبدی و طراحی بوده است، اما امسال از چند منظر به جشنواره دایره خلاق پرداخته ایم و صرفا به عنوان یک عنصر کالبدی و خدمات رسان به آن نگاه نشده است.
وی با اشاره به اینکه مبلمان شهری به چند رشته تخصصی مانند طراحی صنعتی، معماری، هنرهای تجسمی و ... وابستگی دارد، بیان کرد: توجه کردن به همه این ابعاد و تبدیل کردن آن به یک محصول و همچنین ارائه آن به شهروندان، سازو کارهایی دارد که سازمان زیباسازی طی سالهای گذشته تمرکز ویژه ای روی آن داشته است.
معاون فنی و طرح های شهری سازمان زیباسازی شهر تهران ادامه داد: مبلمان شهری به عنوان یک عنصر می تواند از ابعاد مختلف در زندگی شهروندان تاثیرگذار باشد، همچنین می تواند با باقی سیاست گزاری هایی که شهرداری در برنامه کلان خود دارد نیز هم افزایی داشته باشد.
جعفری اضافه کرد: موضوع دیگری که مد نظر قرار گرفته بحث مکان محور بودن دایره خلاق است چراکه یکی از اصلی ترین پروژه های شهر تهران که توسط سازمان زیباسازی کلید زده شده بحث تعریف و ساماندهی پهنه فرهنگی رودکی است. این ساماندهی از خیابان انقلاب تا خیابان نوفل لوشاتو، حافظ و ولیعصر در غرب پهنه ادامه خواهد داشت.
وی با بیان اینکه در پهنه رودکی شاهد اتفاقات بسیار مهم فرهنگی در مقیاس ملی و بین المللی خواهیم بود، تصریح کرد: دو عنصر مهم تئاتر شهر و تالار وحدت در این پهنه جای داده شده است که باعث ایجاد فضایی با اتمسفر فرهنگ و هنر بوده و به همین دلیل برنامه ریزی هایی انجام داده ایم تا با اقدامات کالبدی و فیزیکی بتوانیم پهنه رودکی را رسمیت ببخشیم.
معاون فنی و طرح های شهری سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به اینکه موضوعیت جشنواره دایره خلاق طراحی عناصر مبلمان شهری برای محدوده پهنه فرهنگ و هنر رودکی خواهد بود، تاکید کرد: این جشنواره امسال در موضوع مکان محوری، مکانی بسیار جدید و خاص را تجربه می کند، معتقدم انتخاب این فضا خود بسیار خلاقانه بوده است.
به گفته جعفری این اتفاق ما را به سمت یک هماهنگی و هارمونی در شهر سوق می دهد که در سواد بصری و آرامش ذهنی مردم در بلند مدت تاثیرگذار خواهد بود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • کتاب مذکور به  همت سازمان زیباسازی شهرداری تهران به سه زبان فارسی،انگلیسی و عربی  در اواخر سال 1390 در سه هزارنسخه به چاپ رسید.کتاب حاضر شرح حال تصویری تهران قدیم و امروز میباشد ،که توسط…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه