نیازمند فضایی برای تفکر جوانان هستیم

رفیع زاده معاون برنامه‌ریزی شرکت توسعه فضای فرهنگی هم در صحبت‌هایی با بیان اینکه «پز دادن با هنر» در همه جای دنیا مرسوم و ماهیت پرستیژ برخی از افراد شده است، اظهارکرد: نسل آینده احتیاج به چنین فضاهایی برای تفکر دارد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، وی ادامه داد: در یکی دو جلسه در سال 1385 گلایه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی‌از شهرداری تهران این بود که چرا برای تئاتر شهر کاری صورت نمی‌گیرد؟ چرا ساماندهی نمی‌شود؟ طرح‌هایی در آن زمان مطرح شد و تا به امروز سازمان زیباسازی، شهرداری منطقه ۱۱ و شرکت توسعه فضای فرهنگی از جوانب مختلف روی این کار متمرکز شده‌اند.
رفیع زاده ضمن پذیرش اینکه برخی از قوانین شهرداری دست و پا گیر هستند، اظهارکرد: این را قبول دارم که برخی از قوانین شهرداری دست و پا گیر است اما اگر این قوانین نباشد خیلی از اتفاقات هم نمیفتاد. البته باید به دو موضوع مدیریت پهنه و نظام بهره‌برداری توجه داشت. این منطقه برای پرسه زنی، تماشای تئاتر و کافه نشینی بسیار امن شده در حالیکه در گذشته چنین فضایی وجود نداشت و این امکان را شهرداری بوجود آورده است.
معاون برنامه‌ریزی شرکت توسعه فضای فرهنگی گفت: اگر این پهنه به یک پیاده راه فرهنگی تبدیل شود آیا اهالی فرهنگ از آن سود خواهند برد یا کسبه؟ این بحث باعث می‌شود تا درباره این موضوع همفکری و نقطه نظرات را در آن اعمال کنیم.
تلاش برای رضایت بخشی به زندگی شهری
مهندس موسوی مدیرعامل مشاور خودآوند نیز اظهار کرد: هیچ چیزی در این طرح قطعی نشده است و اگر نیاز باشد ملکی حتی مسکونی تغییر کاربری دهد این اتفاق میفتد. بدون شک آنچه مدیریت متولی یعنی شهرداری تهران، منطقه، سازمان زیباسازی برای تصمیم سازی و فعال سازی حوزه فرهنگ و هنر نیاز باشد را انجام خواهند داد.
وی اضافه کرد: شاید ساکنان پهنه ارتباط نزدیکی با فرهنگ نداشته و برایشان این اتفاقات فرهنگی مهم نباشد اما اگر موانع را از جلوی پای شهروندان برداریم و برای بهبود زندگی آنها تلاش کنیم، می‌توانیم فضای شهری را برای رضایت بخش شدن پرسه زنی، زندگی عادی و برآورده شدن نیازهای اولیه آنها فراهم کنیم.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • بخش اعظمی از درک شهروندان از شهر به واسطه ی فضاها صورت می گیرد لذا طراحان می کوشند ضمن برآوردن نیازهای اصلی شهروندان به تصورات آنها نیز شکل دهند. شهر باید محیطی کارا و در…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه