خانه استاد لرزاده افتتاح می شود

معاون فنی و طراحی شهری سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: این مجموعه در هفته تهران و متناسب با روز معماری افتتاح‌و بهره برداری خواهد شد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران؛ یاسر جعفری با اشاره به افتتاح خانه تاریخی لرزاده گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران مبنی بر تملک خانه معمار لرزاده داشته، سازمان زیباسازی اقدام به مرمت این خانه تاریخی کرده است.
وی افزود: استاد لرزاده یکی از بزرگترین استادان معماری ایران بوده که بسیاری از مساجد عظیم و مشهور ایران را در گذشته طراحی و ساخته است.
معاون فنی و طراحی شهری سازمان زیباسازی شهر تهران ادامه داد: آثار استاد لزاده به عنوان شاخصه معماری سنتی ایرانی اسلامی تملک و به موزه فرهنگی در حوزه معماری و شهرسازی تبدیل می شود.
جعفری یادآور شد: این خانه متناسب با شخصیت و شهرت استاد لرزاده مرمت و بازسازی شد.
وی با بیان اینکه ملک توسط شهرداری تهران تملک شده بود، گفت: اما چند سالی به عنوان سرای محله در اختیار منطقه قرار داشت. اما نهایت با پیگیری کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر و معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران در دو سال گذشته قرار شد که مرمت کاربری اصلی در دستور کار قرار گیرد.
معاون فنی و طراحی شهری سازمان زیباسازی افزود: عملیات مرمت به سازمان زیباسازی ارجاع شد و سازمان نیز اقدام به مرمت و بازسازی این خانه تاریخی با ارزش کرد.
جعفری عنوان کرد: این مجموعه در هفته تهران و متناسب با روز معماری افتتاح‌و بهره برداری خواهد شد.
وی تاکید کرد: استانداردهای مرمتی در خصوص این بنا انجام شده است. همچنین سعی شده اصل بنا را که محل سکونت استاد لرزاده است را به عنوان بخشی از تاریخ معماری ایران حفاظت شود.
جعفری گفت: اسناد، تصاویر و محتوایی را مرتبط با فعالیت های این استاد بزرگ احیا شده است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه