خانه مینایی به موزه خیابان ولی عصر تبدیل می شود

رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه قرار است این خانه تبدیل به موزه خیابان ولی عصر شود، گفت: بخشی از این خانه یا یک خانه دیگر می تواند به پژوهشگاهی در مورد خیابان ولیعصر(عج) تبدیل شود. همچنین می‌توان تصمیمات اجرایی را بر اساس این پشتوانه پژوهشی اتخاذ کرد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران؛ محسن هاشمی با اشاره به افتتاح خانه موزه مینایی واقع در خیابان ولیعصر(عج) گفت: خانه مینایی بنایی ارزشمند است که از ۱۶ مهرماه شهروندان از آن بازدید می کنند.

وی با بیان اینکه بنای خانه مینایی ۵۰۰ متر مربع است، افزود: سیمرغ یا ققنوس نصب شده در سر در این خانه بسیار حائز اهمیت است.

رییس شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه این ساختمان مثل ساختمان‌های دیگر گودال باغچه ای نیست، تصریح کرد: احتمالا این خانه در وسط باغی بوده که جای حوض و باغچه اش جا به جا شده به همین دلیل همین نشان دهنده جدیدتر بودن آن است.

هاشمی با بیان اینکه شنیده‌ام این خانه چندین بار خرید و فروش شده است، گفت: نام گذاری این خانه به اسم آخرین مالک بنا انجام شده است. از نظر اقتصادی چنین اقدامی بسیار مهم بوده و باید این آن را غنیمت شمرد.

وی با تاکید بر اینکه در سطح مدیریتی گذشته کارهای مثبتی انجام شده است، افزود: خریداری این خانه هم در سال ۹۵ یکی از اقدامات مثبت دوره گذشته است.

رییس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: اگر چه برخی عادت ندارند کارهای خوب گذشتگان را به زبان بیاورند اما معتقدم باید از افرادی که در دوره قبلی باعث خرید این خانه شدند، قدردانی کرد.

هاشمی با اشاره به اینکه قرار است این خانه تبدیل به موزه خیابان ولی عصر(عج) شود، افزود: بخشی از این خانه یا یک خانه دیگر می تواند به پژوهشگاهی در مورد خیابان ولیعصر تبدیل شود. همچنین می‌توان تصمیمات اجرایی را بر اساس این پشتوانه پژوهشی اتخاذ کرد.

وی با اشاره به احداث تراموا در خیابان ولیعصر(عج) گفت: زمزمه‌هایی مبنی بر احداث تراموا در این خیابان مطرح شده اما تأکید من این است که پیش از این اقدام کار‌های مطالعاتی و پژوهشی انجام شود تا مانند داستان مونوریل نشود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • واژه « هویت» امروزه در برخورد با مسائل مرتبط با معماری و شهرسازی در شمار واژگان پرمصرف قرار گرفته است. هویت شهر در ابتدا مفهومی قابل درک آنهم بصورتی سهل و ممتنع بنظر می رسد.…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه