میدان حسن آباد تغییر کاربری می دهد

محسن شیخ الاسلامی گفت: قرار است کاربری های طبقه همکف میدان حسن آباد که تجاری است تغییر کند و به صنایع دستی، محصولات فرهنگی و .... اختصاص یابد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، محسن شیخ الاسلامی، معاون اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان تهران درباره مرمت و بازسازی میدان حسن آباد گفت: ۳۰ مهرماه جلسه ای با حضور دکتر ضرغامی، نصرالله آبادیان، مهدی جاهد، دکتر حیدری و دکتر صابری که مشاور طرح بودند برگزار شد.
شیخ الاسلامی در ادامه بیان کرد: از زمانیکه آتش سوزی در میدان حسن آباد رخ داد مذاکراتی صورت گرفت که در نتیجه تفاهم نامه ای امضا شد و مرمت و بازسازی این بنا به مهدی جاهد که یکی از مالکین است و سهم عمده ای دارد سپرده شد.
محسن شیخ الاسلامی تاکید کرد: تعمیرات به مهدی جاهد سپرده شد و شهرداری تعمیرات و مرمت نما و پوشش شیروانی را به عهده گرفت. همچنین سازمان زیباسازی شهر تهران و دانشگاه تهران و سازمان میراث فرهنگی بخشی از کار را به عهده گرفتند.
شیخ الاسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: همچنین قرار است کاربری های طبقه همکف که تجاری است تغییر کند و به صنایع دستی، محصولات فرهنگی و .... اختصاص یابد.
محسن شیخ الاسلامی افزود: در این کار مهدی جاهد تیم خودش را دارد ولی دانشگاه تهران به عنوان مشاور حضور دارد و نمایندگان ارگان ها در آنجا حضور خواهند داشت.
شیخ الاسلامی در پایان گفت: طبق صحبت های انجام شده قرار است دو ضلع دیگر هم ترمیم شوند تا کل مجموعه بازسازی شود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • ارتباط دانش شهرسازی و مفهوم زندگی شبانه شهری، موضوع جدیدی را در شهرها شکل میدهد که از آن به عنوان «منظر شبانه شهری» یاد میشود. مفهومی نسبتاً جدید که چند سالی است در طراحی، مدیریت…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه